Projekt FEBIO TV vznikl v hlavách malé skupinky „otců zakladatelů“ v dubnu a v květnu roku 2004. Sluší se podotknout, že mezi „otci zakladateli“ byla i jedna žena...

Filmový a televizní producent a režisér Fero Fenič tehdy sice spíše pomýšlel na natočení vlastního, v pořadí třetího celovečerního hraného filmu, ale pod vlivem několika přátel začal uvažovat o televizním vysílání. O televizní stanici, která by navázala na dosavadní úspěchy jeho nezávislého filmového a televizního studia FEBIO a největšího pražského filmového festivalu FEBIOFEST a přinesla zajímavou alternativu vůči komerčnímu televiznímu prostředí.

Vždyť pouze dvě komerční plnoformátové televize na českém trhu (TV Nova a TV Prima) s nastupující digitalizací televizního vysílání přímo vyzývají k rozšíření konkurenční nabídky.

Když pak Rada pro rozhlasové a televizní vysílání 1. června 2004 oznámila, že na podzim roku 2004 zahájí licenční řízení na provozování digitálních televizí šířených z pozemních vysílačů (DVB-T), byl již Fero Fenič připraven. Se záměrem ucházet se o vznik vlastní televizní stanice, založil 26. 8. 2004 společnost Televize Febio, s.r.o, která do licenčního řízení v prosinci roku 2004 vstoupila již s dostatečně promyšleným a řádně vypracovaným projektem.

Licenční řízení trvalo do začátku dubna 2006.
Členům rady představili projekt FEBIO TV na veřejných i neveřejných zasedáních Fero Fenič, Petr Sládeček, Tomáš Klvaňa a Karel Štefulík, jenž zastupoval manažera investice a hlavního investora projektu, společnost Arca Capital Bohemia, a. s.

Takřka rok a půl od podání přihlášky do licenčního řízení, přesně 4. dubna 2006, však mohli lidé z FEBIO TV oslavovat. Toho dne totiž Rada pro rozhlasové a televizní vysílání oficiálně oznámila, že společnosti Televize Febio, s.r.o. - spolu s pěti dalšími uchazeči - byla udělena licence k provozování digitálního televizního vysílání.

Jde o historickou náhodu, nebo nějaký osudový vzkaz?
Filmová a televizní společnost Febio, která se na českém audiovizuálním trhu stala fenoménem (vytvořila kolem 1 200 pořadů), se totiž představila veřejnosti poprvé právě před čtrnácti léty ve stejný den - také 4. dubna...