FEBIO TV bude celoplošná plnoformátová televize.  Co to znamená ?

Celoplošná:
 více než sedmdesát procent obyvatel České republiky bude mít možnost FEBIO TV televizi sledovat - ovšem za předpokladu, že nakoupí onu krabičku nad televizor zvanou digitální set-top box.

Plnoformátová:
program bude obsahovat pravidelné zpravodajství, publicistiku, dokumenty, filmy, zábavu - prostě všechny typy pořadů. Pro každého, nikoli jen pro zájemce o jeden jediný programový typ, o jedno jediné téma.

FEBIO TV je další aktivitou filmového a televizního producenta a režiséra Fero Feniče. Po vybudování úspěšného nezávislého studia (FEBIO) a největší mezinárodní filmové nesoutěžní přehlídky ve střední a východní Evropě (FEBIOFEST) je zde zkouška nejtěžší: vlastní televizní vysílání…
 Říká se: Do třetice, snad všeho dobrého.

Jsme přesvědčeni, že s nástupem pozemní digitální televize se na trhu otevírá prostor pro takovou další plnoformátovou celoplošnou komerční stanici. Stanici menší, čilejší, vyhraněnější: zacílenou na ekonomicky nejsilnější společenskou skupinu obyvatel ve věku cca 15 - 55 let. Byli bychom rádi, kdyby se jí stalo právě FEBIO TV .

Hlavní snahou FEBIO TV by bylo spojení programové kvality s diváckou úspěšností a provozní efektivností tak, aby obsah vysílání stanice přispíval k obohacení lidských životů, aniž by znehodnocoval investiční zájmy vlastníků.

Spojit zdánlivě nespojitelné - kulturní ambici s diváckou atraktivností a s celkovou rentabilitou vysílání - to je záměr a cíl, jež si FEBIO TV před sebe s jistou dávkou odvahy klade. Spojení nespojitelného se dosud zdařilo nejen v samotném vzniku a úspěšné existenci studia Febio, ale i většině televizních pořadů z jeho dílny. Zdařilo se i v jedné celé a v „posametovém“ období ojedinělé kulturní akci - v mezinárodním filmovém festivalu FEBIOFEST. Je zde tedy jistá šance, že se může podařit i v televizním vysílání.
 
Přejte nám, prosím, vážení a milí budoucí diváci, hodně štěstí.
Budeme ho potřebovat!