11.07. 2006

TELEVIZNÍ STAVITEL RYBNÍČEK JE V POHODĚ


Ačkoli tento týden nastoupil Rybníček do čela rodící se digitální FEBIO TV, kterou od středy bude už zastupovat i v Asociaci provozovatelů digitálních televizí (ADT) a je nyní velmi pracovně vytížený v Česku, nenechá si ujít příležitost zahrát tento víkend příznivcům rocku na koncertu v rámci největšího a nejznámějšího slovenského festivalu Pohoda v Trenčíně.

Společně s legendární kapelou Bez ladu a skladu, kterou Rybníček v roce 1985 spoluzakládal, vystoupí v sobotu 15.7.2006 od 20h na trenčínském letišti, kde se již desátý jubilejní ročník akce koná a pokřtí zde nové DVD této česko-slovenské hudební legendy. Na nosiči najdou zájemci rozhovory s členy formace, ukázky z koncertů, klipů, průřez celou její tvorbou, která vrcholila v letech 1985-89. Jde o definitivní završení její historie na DVD.

 

Dnes již neexistující kapelu Bez ladu a skladu založil Richard Rybníček jako patnáctiletý se dvěma kamarády v roce 1985. Vystupoval s ní například také na Rockfestech v  Praze společně se skupinami Pražský výběr, Garáž, Krásné nové stroje, Laura a její tygři… Legendárním zpěvákem formace byl tehdy třináctiletý Michal Kaščák, dnes hlavní organizátor hudebního festivalu Pohoda. Během svého působení za socialismu se kapela potýkala s častými zákazy koncertů a vystoupení, např. po návštěvě Václav Havla na vystoupení v Lipnici v roce 1987 nemohla již hrát v Jihomoravském kraji, o rok později následoval zákaz společného vystoupení s Pražským výběrem v Bratislavě.

Než v roce 1992 Richard Rybníček kapelu opustil, nahrál s ní dvě dlouhohrající desky.

 

Dnes, po úspěšném vybudování nové slovenské komerční TV stanice JOJ a zreformování slovenské veřejnoprávní televize STV, které mu přineslo ocenění nejlepšího manažera roku 2005  (v obou institucích v pozici generálního ředitele), začíná ve stejné  pozici generálního ředitele  budovat novou digitální televizní stanici FEBIO TV v Čechách, která by měla zahájit vysílání v příštím roce.

„Je to velká výzva od majitele FEBIO TV pana Fera Feniče, kterou nešlo odmítnout“, říká Richard Rybníček, jenž se hned v pondělí 10. 7., kdy oficiálně odstoupil z funkce generálního ředitele Slovenské televize, přestěhoval do Prahy.